تور اوکراین (کیف-لویو)

کد: ERQSR2
7 روز - 6 شب
  • تور اوکراین-نمای شهر لویو
  • تور اکراین-مناظر شهر لویو
  • تور اکراین-لویو
  • تور اکراین- تور لویو-کیف
  • تور لویو-اکراین
  • توراوکراین-لویو
  • تور اوکراین-نمای شهر لویو

راهنمای تور

۷مکان دیدنی شهر لویو تور اکراین 

“لویو” درغرب اوکراین و در مجاورت مرز این کشور با لهستان واقع شده است. چهره و جو حاکم بر این شهر، فضای فرهنگی و خیابانهای قدیمی آن، هر بازدید کننده ای را ناخودآگاه به یاد اروپای غربی می اندازد و بنابراین جای تعجب نیست که لویو به پاریس کوچولوی شرق معروف شده است.

قدمت بسیاری از ساختمانها و بناهای لویو به قرن سیزدهم میلادی برمی گردد، نمایی از سبک معماری آنروزهای اروپا. خوشبختانه شهر از گزند نزاعهای تاریخی و جنگهای داخلی مصون مانده و اعتقاد براین است که حداقل نیمی از بناهای تاریخی اوکراین متعلق به لویو است.

شهر لویو با تور اکراین
شهر لویو با تور اکراین

 

این شهر با جمعیتی تنها در حدود هفتصدهزار نفر به یکی از مراکز اصلی فرهنگی این کشور تبدیل شده است. لیزا یانچوکوا یک تاریخ‌دان بیشتر در این مورد توضیح می دهد :“پاسداری از هویت فرهنگی در این شهر از اهمیت خاصی برخورداراست، بویژه پس از استقلال اوکراین. ما تلاش می کنیم از هر چیزی که با فرهنگمان مرتبط است، به بهترین نحو ممکن حفاظت کنیم.”

پس از سالها فرمانروایی پادشاهی اتریش-مجار، اشغال آلمان نازی و سپس تسلط اتحاد جماهیر شوروی بر این شهر، لویو بار دیگر به یکی از مراکز مهم تجاری و پل ارتباطی غرب و شرق اروپا تبدیل شده است.

هفت سال پس از استقلال اوکراین از شوروی سابق، لویو در سال 1998 میلادی، بعنوان میراث جهانی توسط یونسکو به ثبت رسید.

سیستم تراموا یکی دیگر از نمادهای این شهر به حساب می آید که از سال 1880 حمل و نقل در این شهر را تحت الشعاع خود قرار داده است.

لویو در عین حال با هفتاد موسسه تحقیقاتی و مرکز آموزشی یکی از قطبهای علمی و تحقیقاتی اوکراین بشمار می رود. مسئله ای که به این شهر نمایی دانشجویی داده و کافه بارهای فرهنگی آنرا به محبوبیت زیادی رسانده است. کریستینا هما، دانشجوی رشته زبان دانشگاه لویو می گوید :“وقتی درخیابانهای این شهر قدم می زنید، بوی قهوه، شکلات و زمان قدیم را حس می کنید. به خاطر همین چیزها لویو شهری بی همتاست، سرشار از فرهنگ. بنابراین برای حس کردن بهترشهر، باید این مسئله را درک کرد.”

اما اوکراین روزهای تلخ تاریخ خود را فراموش نمی کند. به همین منظور و به پاسداشت یاد و خاطره یهودیانی که در جریان هولوکاست قتل عام شدند، تندیسی ساخته شده است. یک سوم جمعیت این شهر تا قبل از جنگ جهانی دوم یهودی بودند، اما امروز تنها پنج هزار یهودی ساکن لویو هستند.

درحالیکه کلیساهای زیبا همیشه و در طول تاریخ زینت بخش این شهر بوده اند، در طی بیست سال گذشته زندگی و ارزشهای مذهبی در لویو مجددا احیا شده اند.

در مورد مسائل فرهنگی هم، ادبیات از جایگاه بالایی بین شهروندان برخوردار است. در این شهر بود که برای اولین بار درمنطقه از دستگاه چاپ استفاده شد.

شنیدن موسیقی سنتی و سفری مجازی برای دقایقی به دنیای گذشته، از دیگر نکات مثبتی است که جهانگردان در سفر به لویو قطعا از آن بی بهره نخواهند ماند.

 

 

 

 

 

۱- میدان بازار 

میدان بازار لویو واقع در مرکز شهر لویو، یکی از قدیمی ترین مناطق این شهر بوده و تاریخچه آن به قرن 13 میلادی باز می گردد. گردشگران تور لویو جالب است بدانند که این میدان در دوران پادشاهی شاهزاده لئو احداث شده است. ظاهر کلی میدان مستطیل شکل می باشد، طول این میدان 142 متر و عرضی در حدود 129 متر دارد. در اطراف این میدان ساختمان های مختلفی با معماری های بسیار زیبا وجود دارد که نشان دهنده معماری شهر لویو از دوران رنسانس تا مدرنیسم می باشند. بخش اصلی میدان بازار لویو در سال 1998 به عنوان یکی از میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

برخی از ساختمان های موجود در اطراف این میدان اهمیت تاریخی بسیاری دارند، به عنوان مثال ساختمان شماره 29 در قرن 18 میلادی توسط زندانیان ساخته شده است، در آن دوران 400 نفر از زندانیان شورشی کشور اکراین را برای اعدام به شهر لویو آورده بودند، این 400 زندانی قبل از اعدام این بنا را ساخته اند. در این میدان موزه ای وجود دارد که در ساخت آن از سبک معماری دوران رنسانس الهام گرفته شده است، گردشگران تور لویو می توانند در کافی شاپ موجود در حیاط این موزه یک فنجان قهوه بنوشند و کمی استراحت کنند

تور اوکراین-شهر لویو
تور اوکراین-شهر لویو

۲- قلعه ی لووف

یک قلعه تاریخی است که در بالای تپه ای واقع شده‌ است. این استان در حال حاضر بلندترین نقطه در شهر، ۴۱۳ متر (۱،۳۵۵فوت)بالاتر از سطح دریا است. این قلعه در حال حاضر ویران شده‌است.قلعه لووف در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد که قبلا توسط یک دیوار تقویتی احاطه شده بود. این قلعه که در تپه‌ای از قرن سیزدهم تا اواخر قرن نوزدهم قرار داشت. قلعه دژ دفاعی اصلی شهر بود.این قلعه ی تاریخی در شهر لووف بالای ۴۱۳ متر ارتفاع دارد و در بلند ترین نقطه ی شهر واقع شده است.

تور اوکراین- قلعه شهر لووف
تور اوکراین- قلعه شهر لووف

۳- کلیسای آرشکاتدرال

کلیسای Archcathedral کلیسای مسیح، به معنی کلیسای کاتولیک لاتین  است که کلیسای کاتولیک قرن چهاردهم قرن بیستم درلویو (Lviv) و غرب اوکراین است. این در بخش قدیمی شهرودر ضلع جنوب غربی میدان بازار، به نام Square Cathedral واقع شده است.این یک کلیسای کوچک کاتولیک است که در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است و در قسمت غربی شهر لووف واقع است.

تور اوکراین-کلیسای لاتین شهر لویو
تور اوکراین-کلیسای لاتین شهر لویو

 

تور اکراین-کلیسای قدیمی لاتین
تور اکراین-کلیسای قدیمی لاتین

 

 

 

 

۴- پارک لووف

پارک Stryiskyi واقع در جنوب لویو بین خیابان Stryiska و قسمت بالای خیابان Franko، بر روی صخره‌ای که رودخانه Soroka در آن قرار دارد، قرار گرفته‌است.” آرنولد “Rohring”  معمار این پارک مشهور بود. این پارک درسال ۱۸۸۷میلادی ساخته شد. طراحی بخش پایین پارک حس لذت بخشی را به انسان القاء میکند. در حالیکه بخش بالایی که برای میزبانی اکسپو منطقه‌ای ۱۸۹۴ تجهیز شده‌ است، ساختار رسمی‌تر دارد. در پارک Stryiskyi، بیش از ۵۰ هکتار درختان افرا، بلوط، توسکا،درختان صنوبر و اقاقیا و دیگر انواع درختان را تشکیل می‌دهند.

تور اکراین-پارک استریسکی لویو
تور اکراین-پارک استریسکی لویو

 

تور اوکراین-پارک استریسکی
تور اوکراین-پارک استریسکی

۵- کلیسای سنت جورج

کلیسای جامع سنت George’s (اوکراینی: Coбop cBяToгo Юpa، translit.) یک کلیسای جامع به سبک باروک است که در شهر لویو پایتخت تاریخی اوکراین غربی واقع شده‌ است. این کلیسا بر روی تپه‌ای مشرف به شهر ساخته شده‌ است. این سومین کلیسا است که از قرن سیزدهم در این مکان ساخته شده است و شهرت آن عاملی برای حمله مهاجمان و خرابکاران به شهر لوویو بوده است.  کلیسای جامع در طی قرون ۱۹ و ۲۰ به عنوان کلیسای مادر کلیسای کاتولیک( Ukrainian UGCC)به خدمت گرفته شد.

تور اکراین-کلیسای سنت جورج لویو
تور اکراین-کلیسای سنت جورج لویو

۶-پل‌های لووف(لویو)

پل‌های لووف از سال ۱۳۵۷ میلادی تا به کنون به عنوان نشانه های شاخص جامعه شناختی در تمامی
قاره ی اروپا شناخته می شود.

توراکراین- پل‌های شهر لویو
تور اوکراین- پل‌های شهر لویو

 

توراوکراین- پل‌های شهر لویو
توراوکراین- پل‌های شهر لویو

۷- موزه داروسازی

در سال ۱۹۶۶ ساختمان داروخانه ی قدیمی شهر به عنوان موزه در میدان بازار لووف(لویو) افتتاح شد.در سال ۱۷۳۵، دانشکده داروسازی در میدان بازار با حمایت نظامی pharmacist’s Natorp’s ساخته شد و نام آن عقاب سیاه انتخاب شد. در آن زمان‌ها هر داروخانه‌ای نماد خود را داشت کهبر روی در ورودی قرار داشت و بعد از آن نام گذاری شد.پیشنهاد می‌کنیم که ازاین مکان به عنوان بخشی از سفر خود حتما بازدید کنید: در این مجموعه چندین هزار دارو  و نمایشگاه‌های گوناگون وجود دارد که در سفر خود با تور اکراین-لویو حتما از آن بازدید کنید.

تور اوکراین-موزه داروشهر لویو
تور اوکراین-موزه داروشهر لویو

 

تور اکراین-موزه داروشهر لویو
تور اکراین-موزه داروشهر لویو

یاس پرواز تهران سفری به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد بطوری‌که خیابان های باریک با معماری
قرون وسطی و همچنین رد پای معماری های لهستانی، اتریشی و مجارستانی را در این شهر خواهید دید.

تعرفه و قیمت ها

پکیج کیف-لویو ویژه مرداد ۹۷

توراوکراین-کیف-لویو

مدارک لازم جهت اخذ ویزا توریستی اوکراین :

۱. پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار
۲. پرکردن فرم سفارت اوکراین  (دانلود)
۳. فرم مشخصات فردی  (دانلود)
۴. دو قطعه عکس ۴*۳
۵. پرداخت هزینه سفارت
۶.گواهی شغلی
۷.ضمانت جهت بازگشت از سفر به مبلغ ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۸. کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
۹.نامه تمکن مالی با حداقل مانده حساب ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال(حتما دارای شماره نامه و تاریخ باشد)

نکات مهم:

۱- پرداخت ۵۰ درصد مبلغ تور هنگام رزرو الزامی است.

۲- نرخ کودک زیر ۲ سال، ۷۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

۳- در صورت عدم صدور ویزا توسط سفارت، آژانس یاس پرواز هیچ گونه تعهدی برای صدور ویزا نخواهد داشت و بعد از کسر ۱۰ درصد از مبلغ تور + ۶۵ دلار ورودی سفارت، الباقی مبلغ استرداد می شود.

۴- مسئولیت کنترل پاسپورت از بابت هر نوع ممنوعیت خروج از کشور به عهده مسافر و یا آژانس درخواست کننده است و خسارت وارد شده از آژانس درخواست کننده کسر می شود.